فشار‌های اقتصادی - تروریستی آمریکا به ایران بدون عکس‌العمل نمی‌ماند

فشار‌های اقتصادی - تروریستی آمریکا به ایران بدون عکس‌العمل نمی‌ماند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام: فشار‌های اقتصادی - تروریستی آمریکا به ایران بدون عکس‌العمل نمی‌ماندبه گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، محسن رضایی در نشست خبری که عصر امروز چهارشنبه چهارم اردیبهشت ماه در محل مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد با اشاره به عدم تمدید معافیت‌های نفتی ایران از سوی آمریکا گفت: این مسئله از دو جنبه حائز اهمیت است؛ یک جنبه این است که این فشار‌ها از یک طرف موجب خواهد شد تا مجلس، دولت و ملت روی زانوی خود تکیه بزند و از فروش نفت خام، بهینه استفاده کنند.

وی افزود: اگر کشور ما به تولید صنعتی روی بیاورد ما باید روزانه یک میلیون بشکه نفت وارد کنیم بنابر این صادرات نفت ما بیانگر این است که تولید ما هنوز راه نیافتاده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به دومین نکته در این مبحث گفت: قطعا این فشار‌هایی که آمریکایی‌ها به ملت ایران می‌آورند جنبه اقتصادی - تروریستی دارد که ما حتما در برابر آن عکس العمل نشان خواهیم داد؛ مطمئنا آن کسی که از این تحریم‌ها ضرر می‌بیند آمریکاست.

رضایی با بیان اینکه آمریکا باید دست از شیطنت بردارد، تاکید کرد: در غیر این صورت ملت ایران اقدام خود را انجام خواهد داد؛ البته ما فعلا چیزی را بیان نمی‌کنیم، اما در زمان خود کارمان را خواهیم کرد.

وی در تشریح نکته‌ای دیگر در این موضوع گفت: نکته مهم دیگر این است که آمریکایی‌ها باید بدانند این اقدام ناجوانمردانه‌ای است که بخواهند فشار‌ها بر ایران را افزایش دهند و باید این رویا را از سر خارج کنند که کار به جایی برسد که دولت ایران نتواند به کارمندان خود حقوق بدهد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بدون شک زیان اصلی در این شرایط را آمریکا خواهد دید، گفت: امیدواریم عقلای آمریکا ترامپ را از این کار خباثت آمیز دور کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از این نشست خبری با اشاره به مصوبات جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز هم جلسه مجمع و هم جلسه هیئت عالی نظارت برگزار شد؛ در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام بحث زمان بندی مصلحت مطرح شد؛ یعنی جایی که بین شورای نگهبان و مجلس اختلاف وجود دارد و به مجمع درخواست کمک می‌دهد، دخالت و مصلحتی که مجمع تشخیص می‌دهد باید زمان داشته باشد.

رضایی بیان داشت: در جلسه قبلی مجمع، زمان ده سال برای این مقوله تعیین شد، اما دو نوع مصوبات مصلحتی وجود داشت که باید تعیین تکلیف می‌شد.

وی تاکید کرد: برخی مصوبات مربوط به قوانین زمان دار است مثل بودجه سالیانه یا طرح‌های آزمایشی و یا برنامه‌ها که ۵ سال یا بیشتر است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مجمع در جلسه امروز تصمیم گرفت زمان مصلحت، همان زمان مدنظر مجلس باشد مگر بنا به ضرورت و نیاز که در آن صورت زمان دیگری را تعیین کند وگرنه زمانی که در مصوبه مجلس قید شده، همان را تعیین می‌کنیم.

رضایی با اشاره به سایر مصوبات جلسه اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مصوبه‌ای دیگر به برخی مصوبات مجلس مربوط می‌شود که مختص قرارداد‌های بین المللی است که شرایط خاص خودش را دارد.

وی افزود: در این جلسه تصویب کردیم که زمان مصلحت اینگونه مصوبات هم همان زمانی باشد که مجلس قید می‌کند مگر در موارد استثنا.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نشست هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در این نشست هم دو ایراد وابهام در ارتباط باقانون لایحه خاک وجود داشت که مجلس یکی را اصلاح کرد و درباره آن رأی گرفتیم و به مجلس اعلام خواهیم کرد که ایراد اول برطرف شده است.

رضایی اظهار داشت: ایراد نخست به موضوع توقف واحد‌های آلوده کننده مربوط می‌شد که توسط مجلس رفع شد، اما در این زمینه مجلس فقط به واحد‌های آلوده کننده‌ای اشاره کرده بود که به طور موقت متوقف شده اند و به واحد‌های دائمی اشاره نکرده بود.

وی تاکید کرد: با این حال این موضوع هم ابهام جدیدی ایجاد کرده بود که امیدواریم مجلس ابهام این مورد را هم برطرف کند.

انتهای پیام/

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

روی خط خبر

دوستان ما