رسم سیاه پوشیدن در هنگام خاکسپاری چه علتی دارد؟ / وقتی مرگ مسری می شود!

رسم سیاه پوشیدن در هنگام خاکسپاری چه علتی دارد؟ / وقتی مرگ مسری می شود!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سیاه پوشیدن در هنگام مرگ اطرافیان یک رسم بسیار رایج است که از ایران تا یونان و از شرق تا غرب این کار را انجام می داده اند اما درکنار احترام به مردگان برخی از دلایل سیاه پوشیدن در نوع خود بسیار عجیب است.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، وشیدن لباس سیاه در مراسم خاکسپاری در مراسم تشییع جنازه به زمان امپراتوری روم می رسد. در طول این زمان، مردم یک دستمال تیره به لباس خود می آویختند تا نشان دهند سوگوارند.

در طول دوره رنسانس و در طول قرن نوزدهم، به ویژه بین زنان، روند پوشیدن سیاه به شدت افزایش یافت. در طول مراسم خاکسپاری و دوره عزاداری، نزدیکان فردی که از دنیا رفته بود سیاه پوش می شدند.در برخی مناطق روستایی مدیترانه و آمریکای لاتین، بیوه ها باید برای بقیه عمرشان سیاه می پوشیدند.

اما جالب ترین نکته این است که در بسیاری از فرهنگ های باستانی، مرگ مسری در نظر گرفته شده است. درواقع توصیه به سیاهپوشی با هدف جدا کردن غزاداران از بقیه مردم و پیشگیری از مرگ های ناگهانی در نظر گرفته شده است.همه این ها یک طرف ولی شاید به شدت تعجب کنید اگر بدانید در برخی فرهنگ ها مثل برخی قبایل سرخپوستی اعتقاد به این بود که نزدیکان فرد تازه درگذشته باید لباس های رنگی بپوشند تا مرگ و غم و اندوه را فراری دهند.

در برخی فرهنگ ها نیز سیاهپوشی نشانه وقار خاندان تازه درگذشته بود و نشان می داد آنها ابهت و صلابت خود را حفظ کرده اند.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

روی خط خبر

دوستان ما