افزایش میزان خودکشی میان دختران جوان آمریکایی؛ شبکه‌های اجتماعی عوامل موثر خودکشی در آمریکا را تسریع کرد

افزایش میزان خودکشی میان دختران جوان آمریکایی؛ شبکه‌های اجتماعی عوامل موثر خودکشی در آمریکا را تسریع کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، نتایج مطالعات جدید نشان می‌دهد میزان خودکشی در میان دختران جوان در آمریکا در حال افزایش است. این نتایج الگو‌های گذشته که در آن‌ها محققان تصور می‌کردند پسران بیشتر با خودکشی جان خود را از دست می‌دادند و دختران به موضوع خودکشی فکر می‌کنند و اقدام به خودکشی می‌کردند را به طور کامل تغییر داد.


محققان بیمارستان اطفال در کلمبوس در اوهایو بین سال‌های ۱۹۷۵ تا ۲۰۱۶ میزان خودکشی میان کودکان و نوجوانان آمریکایی در رده سنی ۱۰ تا ۱۹ ساله را با استفاده از طیف وسیعی از داده‌های آنلاین مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.


بر اساس نتایج این تحقیق که در مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شده، در آن بازه زمانی بیش از ۸۵ هزار مورد خودکشی در میان کودکان و نوجوانان آمریکایی به ثبت رسیده است که ۸۰ درصد از این موارد پسران و ۲۰ درصد از آن‌ها دختران بودند. در سال ۱۹۹۳ میزان خودکشی در شهر کلمبوس اوهایو افزایش داشته است. اما تا سال ۲۰۰۷ روند نزولی از خود نشان داد و بعد از آن دوباره رو به افزایش رفت.


به گزارش سی‎ان‎ان، اگرچه محققان در مطالعات ۴۰ ساله خود دریافته‎اند که پسران در مقایسه با دختران ۳.۸ برابر بیشتر احتمال دارد که دست به خودکشی بزنند، اما با گذشت زمان این فاصله به سرعت در حال کمتر شدن است.

افزایش میزان خودکشی میان دختران جوان آمریکایی؛ شبکه‌های اجتماعی عوامل موثر خودکشی در آمریکا را تسریع کرد


در سال ۲۰۰۷ میزان خودکشی در میان دختران آمریکایی ۱۰ تا ۱۴ ساله ۱۲.۷ درصد افزایش از خود نشان داد، این در حالی است که این  میزان در مقایسه با پسران که در همین رده سنی مشابه مرگ‌های ناشی از خودکشی ۷.۱ درصد بوده است.


علاوه بر این، روند مشابه میزان خودکشی در میان نوجوانان دختر ۱۵ تا ۱۹ ساله را ۷.۹ درصد گزارش شد که این میزان در میان پسران ۳.۵ درصد بوده است.


در ادامه این مطالعه آمده است که پسران ۱۵ تا ۱۹ ساله همچنان با سلاح گرم خودکشی می‌کردند که این میزان در مقایسه با دختران بسیار بیشتر بوده است.


بر اساس مرکز کنترل و پیشگیری بیماری، پس از حوادث رانندگی و صدمات غیر عمد، خودکشی دومین عامل مرگ و میر در میان کودکان و نوجوانان در ۱۰ تا ۱۹ ساله آمریکایی هستند. میزان خودکشی پسران در مقایسه با دختران در تمامی گروه‌های سنی بالاتر است.


دونا روچ دانشمند و محقق در بیمارستان کودکان کلمبوس گفته است که روی آوردن دختران به وسایل مرگبار نگرانی بزرگی به حساب می‌آید.


این محقق در ادامه صحبت‌های خود گفت، افزایش میزان خودکشی در میان دختران و ادامه یافتن این روند و همچنین روی آوردن به ابزار‌های مرگبار‌تر مانند خودکشی می‌تواند عواقب وخیمی را برای این گروه از رده سنی به همراه داشته باشد.


محققان احتمال می‌دهند شبکه‌های اجتماعی عاملی برای افزایش ناگهانی این میزان از خودکشی در میان دختران جوان در آمریکا باشد. دختران از آسیب پذیری بیشتری در برابر اثرات منفی رسانه‌های اجتماعی از خود نشان دهند.

افزایش میزان خودکشی میان دختران جوان آمریکایی؛ شبکه‌های اجتماعی عوامل موثر خودکشی در آمریکا را تسریع کرد


دختران در مقایسه با پسران اغلب زمان بیشتری در شبکه‌های اجتماعی صرف می‌کنند و احتمال آنکه بیشتر در معرض خشونت های فضای مجازی قرار بگیرند بیشتر است.


نتایج به دست آمده در این تحقیق حاکی از آن است که تاثیرات منفی شبکه‌های اجتماعی بر روی دختران بیشتر بوده و ممکن است بتوان همین واقعیت را برای آسیب پذیر‌تر شدن دختران جوان در برابر افکار و رفتار‌های مرتبط با خودکشی بیان کرد.

انتهای پیام/

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

روی خط خبر

دوستان ما