دولت کسبه سیل زده پلدختر را مورد حمایت قرار دهد

دولت کسبه سیل زده پلدختر را مورد حمایت قرار دهد

دولت کسبه سیل زده پلدختر را مورد حمایت قرار دهدبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، سید حمیدرضا کاظمی نماینده مردم پل‌دختر گفت: خسارات ناشی از سیل به کسبه و اصناف از ۲ ناحیه است یکی محل کسب که مالکان مغازه ها از تسهیلات بهره‌مند شدند اما لازم است که جبران خسارت و آسیب های سیل به کسبه مستاجر نیز مورد توجه ویژه شود.

وی افزود: در منطقه سیل زده پلدختر بنیاد مسکن باید به ۲ بخش مغازه های خسارت دیده و مستاجرانی که وسایل، امکانات تجهیزات آنها مانند لوازم خانگی یا سوپری و اقلام خوراکی آنها نیز در جریان وقوع سیل از بین رفته توجه کند.

نماینده مردم پل‌دختر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد بنیاد مسکن گفت: بنیاد مسکن باید علاوه برساختمان‌های مغازه ها که در جریان سیل تخریب شده خسارهای کسبه و مغازه دارانی را که مستاجر بودند را نیز در نظر بگیرد.

وی افزود: پرداخت مبلغ ۴۰۰ میلیون ریالی بنیاد مسکن هیچ دردی از صنوفی که در جریان وقوع سیل خسارت میلیاردی متحمل شدند را دوا نمی کند.

کاظمی اضافه کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت متولی رسیدگی به امورصنوف آسیب دیده از سیل در پلدختر است بر این اساس وزیر به شهرستان سیل زده پلدختر دعوت شد و باید هرچه سریعتر به جبران خسارات کسبه سیل زده رسیدگی شود.

وی با بیان اینکه دولت برای کسبه ها خسارت دیده از سیل در پلدختر برنامه ندارد، افزود: با توجه به اینکه ۵۰ درصد خسارات جدی ناشی از سیل متوجه اصناف شده است تا زمانی که صنوف کار و کاسبی خود را راه اندازی نکنند مورد حمایت قرار نگیرند وضعیت و چهره شهر بحران زده پلدختر تغییر نخواهد کرد.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: بنابراین انتظار می رود در راستای تغییر چهره شهر و برگشتن آن به حالت عادی دولت به اصناف سیل زده توجه ویژه‌ای داشته باشد.

منبع ایرنا

انتهای پیام/م

آخرین وضعیت سیل زدگان لرستان
برچسب ها :

پلدختر حمایت

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

روی خط خبر

دوستان ما