جزئیات گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر منتشر شد/اتاق ورونیکا روی صحنه می‌رود

جزئیات گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر منتشر شد/اتاق ورونیکا روی صحنه می‌رود

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، معرفی داوران انتخاب آثار نمایش‌های خیابانی جشنواره تئاتر آرخه، روی صحنه رفتن نمایش اتاق ورونیکا، بازگشت رحمت امینی به کارگردانی تئاتر و انتشار جزئیات گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر از جمله مهمترین اتفاقات هنر تئاتر در روز جاری بود.

جزئیات گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر منتشر شد/اتاق ورونیکا روی صحنه می‌رود

رحمت امینی «استاد نوروز پینه دوز» را به صحنه می‌برد

رحمت امینی نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر که چندی پیش نمایش «خدایگان» را در تالار مولوی به صحنه برد، بزودی سه گانه‌ی نمایش‌های کمدی ایرانی را با اجرای نمایش «استاد نوروز پینه دوز» در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر تکمیل می‌کند.

نمایش «جیجک علیشاه» نوشته ذبیح بهروز و «جعفر خان از فرنگ برگشته» را در تماشاخانه سنگلج به صحنه برده است و با این اثر کلاسیک ایرانی، سه گانه‌ی نمایش ایرانی خود را کامل می‌کند.

«اوستاد نوروز پینه دوز» را «میرزا احمد خان کمال الوزاره محمودی» در سال ۱۲۹۸ نوشته وبا عنوان «نمایش اخلاقی، ادبی، اجتماعی» منتشر کرده است.

احمد محمودی نمایشنامه نویس برجسته‌ی عصر مشروطیت است که در تاسیس کمدی ایران نقشی بسزا داشته است. شخصیت پردازی و بویژه پردازش زبان در این اثر، «اوستاد نوروز پینه دوز» را در تاریخ ادبیات نمایشی ایران اثری خاص کرده است.

بازیگران و دیگر عوامل این نمایش، مانند دیگر آثاری که امینی به صحنه برده است، ترکیبی از هنرمندان باتجربه تئاترو دانشگاهیان جوان هستند.

جزئیات گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر منتشر شد/اتاق ورونیکا روی صحنه می‌رود

جزئیات گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر منتشر شد

همزمان با انتشار گزارش مالی جشنواره‌های هنری سال ٩٧ معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ جزئیات گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منتشر شد. در راستای شفاف‌سازی، گزارش‌های مالی هشت جشنواره هنری سال ٩٧ پس از بررسی در کمیته شفاف‌سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد.

گزارش مالی بیست و پنجمین جشنواره ملی هنر‌های تجسمی جوانان، یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران، جشنواره ملی موسیقی جوان، بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی جشنواره تئاتر فجر، یازدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر، سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر و هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر منتشر شده است که بر روی سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قابل مشاهده است.

جزئیات گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر منتشر شد/اتاق ورونیکا روی صحنه می‌رود

فروش بلیت «چشم به راه میرغضب» آغاز شد

فروش بلیت تازه‌ترین نمایش حسین کیانی، «چشم به راه میرغضب» همراه با انتشار اولین تیزر آن آغاز شد.

فروش بلیت نمایش «چشم به راه میرغضب»، تازه‌ترین اثر حسین کیانی که از چهارشنبه ۲۲ خرداد در تماشاخانه سنگلج روی صحنه می‌رود آغاز شد.

«چشم به راه میرغضب» به نویسندگی، کارگردانی و طراحی حسین کیانی در سه روز نخست اجرای خود با ۲۵ درصد تخفیف میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

این نمایش با نام دوم «یک مضحکه سیاه» که در خلاصه داستان آن چنین آمده است: «ذبیح و رضی، یکی مستبد و دیگری مشروطه‌خواه در دوره استبداد صغیر محمدعلی شاه به اعدام محکوم می‌شوند»، هر شب ساعت ۲۰:۳۰ اجرا می‌شود.

کیانی در خصوص اجرایش در سنگلج می‌گوید: «به نظرم تئاتر ایران دوره‌ای از بحران و آشفته‌حالی را سپری می‌کند که برای عبور از آن، بازگشت به اصل‌ها و اصالت‌ها به شدت نیاز است و احساس می‌شود. رفتن من برای نخستین بار به تماشاخانه سنگلج، نه از سر کمبود جا و امکان اجرایی که در اثر این احساس ضرورت و نیاز بود.

بازیگران «چشم به راه میرغضب» عبارتند از: علی سلیمانی، سیروس همتی، وحید نفر، مجید رحمتی و سهیل ملکی نخستین تیزر این نمایش توسط معصومه کیانی ساخته شده است.

جزئیات گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر منتشر شد/اتاق ورونیکا روی صحنه می‌رود

معرفی داوران انتخاب آثار نمایش‌های خیابانی جشنواره تئاتر آرخه

داوران انتخاب آثار نمایش‌های خیابانی نخستین جشنواره سراسری تئاتر آرخه: انسانم آرزوست مشخص شدند.

منوچهر اکبرلو، مولف کتاب تئاتر خیابانی در ایران و جهان و محسن اردشیر، نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر از سوی دبیر نخستین جشنواره سراسری تئاتر آرخه برای انتخاب نمایش‌های بخش خیابانی جشنواره برگزیده شدند.

داوران انتخاب نمایش‌های خیابانی:

منوچهر اکبرلو (زاده ۱۳۴۱، تهران) نمایشنامه‌نویس، کارگردان تئاتر، پژوهشگر و عضو کانون ملی منتقدان تئاتر ایران است. او دارای مدرک کارشناسی هنر‌های نمایشی و کارشناسی ارشد پژوهش‌های هنری با گرایش تئاتر و سینما بوده و به عنوان مدرس دانشگاه، روزنامه‌نگار، منتقد، پژوهشگر، مترجم، نویسنده و ویراستار اشتغال دارد.

محسن اردشیر: بازیگر، طراح صحنه، نویسنده و کارگردان تئاتر ویژگی و مشخصه بارز کار‌های اردشیر حول محور موضوع آیینی و سنتی است این هنرمند مازنی بار‌ها در جشنواره تئاتر فجر حضور داشته است و تا به حال نمایش‌هایی نظیر خانه سیاه است، خوشه برنج، مرگ آنجل‌ها، فصل‌ها، و شهر زنان را روی صحنه برده است.

نخستین جشنواره سراسری تئاتر آرخه در بخش نمایش‌های خیابانی موضوع محور است و تنها نمایش‌هایی که با موضوع محیط زیست تولید شده‌اند و از معیار‌های هنری بالایی برخوردار هستند اجازه راهیابی به این جشنواره را دریافت خواهند کرد.

۱۰ نمایش برگزیده داوران در بخش نمایش‌های خیابانی در مکان‌های همگانی در سطح شهر تهران اجرا خواهند داشت. زمان مدنظر در بخش نمایش‌های خیابانی بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه هست.

همچنین، درجشنواره سراسری تئاتر آرخه داوری نهایی و نظر مردم تعیین‌کننده بهترین نمایش حاضر در جشنواره خواهد بود و از سوی جشنواره آثار برگزیده به دیگر جشنواره‌های حاضر در ایران و دیگر کشور‌ها معرفی خواهند شد.

نخستین جشنواره سراسری تئاتر "آرخه"، با شعار "انسانم آرزوست" در بخش خصوصی با برنامه‌ریزی و سیاستگذاری‌های تئاترون آرخه، با همکاری موسسه فرهنگی_ هنری چند منظوره خوش نگار و با دبیری رضا آشفته منتقد پژوهشگر، نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر از تاریخ ۲۰ تا ۳۰ مرداد ۹۸ در تهران برگزار خواهد شد.

جزئیات گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر منتشر شد/اتاق ورونیکا روی صحنه می‌رود

تالار حافظ میزبان «اتاق ورونیکا» می‌شود

نمایش «اتاق ورونیکا» به کارگردانی منا رمضانی و تهیه کنندگی علی شاهانی از بیستم خرداد در تالار حافظ روی صحنه می‌رود.

نمایش «اتاق ورونیکا» به نویسندگی آیرا لوین و ترجمه شهرام زرگر با طراحی و کارگردانی منا رمضانی، از روز دوشنبه ۲۰ خرداد در تالار حافظ به روی صحنه می‌رود. در این نمایش ۸۵ دقیقه ای، که تهیه کنندگی آن را علی شاهانی بر عهده دارد، رامونا شاه، حمید رحیمی، مرضیه موسوی، سارا مصطفوی نسب به ایفای نقش می‌پردازند.

از دیگر عوامل این گروه می‌توان به "مدیر تولید: دیاکو خاکی"، "برنامه ریز: مجتبا عاشوری"، "دستیار اول کارگردان: رعنا معینی"، "طراح گریم: ماریا حاجیها"، "طراح نور: رضا خضرایی"، "طراح صحنه: منا رمضانی"، "طراح گرافیک: مریم دیهول"، "طراح لباس: مهرناز عباسی"، "طراح صدا: داتیس اسکندری"، "موسیقی: فراز اسدی:، "موشن گرافی: رضا ولیزاده"، "منشی صحنه: فاطمه ملا احمدی"، "ساخت تیزر: گروه ژور"، "روابط عمومی و تبلیغات: میثم احمدی" و "مشاور رسانه ای: امیر پارسائیان مهر" اشاره کرد. نمایش «اتاق ورونیکا» درباره، یک زوج مسن است که دختر و پسری را به خانه می‌آورند که به تازگی با هم آشنا شده اند و در ظاهر مستخدمین این خانه هستند. زوج مسن، دختر و پسر جوان را برای ایفای نقشی خاص ترغیب می‌کنند که در نهایت باعث اتفاقاتی خاص در خانه می‌شود.

نمایش «اتاق ورونیکا» از روز دوشنبه ۲۰ خرداد ساعت ۲۱:۰۰ در تالار حافظ روی صحنه می‌رود و پیش فروش آن به زودی در سایت ایران نمایش آغاز می‌شود.

انتهای پیام/

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

روی خط خبر

دوستان ما