آرمین: اصلاح‌طلبان باید خود را بازتعریف و بازسازی گفتمانی کنند

آرمین: اصلاح‌طلبان باید خود را بازتعریف و بازسازی گفتمانی کنند

به گزارش فارس، محسن آرمین نماینده دوره ششم مجلس و سخنگوی سازمان منحله مجاهدین  انقلاب طی گفت‌و‌گویی اظهار داشته که اصلاح­‌طلبان بیش و پیش از هر ائتلافی باید در اندیشه تولید گفتمان متناسب با این مبرم‌­ترین نیاز کشور باشند و از این طریق به با‌زسازی گفتمانی و بازتعریف خود- متناسب با شرایط جدید- و در نتیجه اتخاذ راهبردهای نو بپردازند. پس از این مرحله است که موضوع ائتلاف با نیروهای دیگر مطرح می‌شود.

وی گفته است: به این ترتیب: الف. اتفاق نظر بر اصلی‌­ترین و مبرم‌‌ترین مسائل کشور به اصلاح‌طلبان امکان می‌دهد تا بر محور آن، با هر نیروی سیاسی‌ای که با آنان در این محور اشتراک نظر دارند، دست به ائتلاف بزنند. حال این نیرو می‌خواهد اصولگرا باشد یا هر نیروی منتقد دیگری که در این محور با اصلاح‌طلبان وحدت نظر دارد. همچنین هرگونه ائتلافی با حفظ هویت نیروهای ائتلاف انجام می‌پذیرد. ب. بازسازی گفتمانی و بازتعریف خود متناسب با شرایط جدید و تعیین راهبرد‌ها به اصلاح‌­طلبان این امکان را می‌دهد که با حفظ هویت خود وارد چنین ائتلافی شوند.

آرمین تاکید کرده است:‌ طبعاً بدون چنین مقدماتی ورود اصلاح‌‌طلبان در شرایط موجود به هر ائتلافی، ایفای نقش درجه دوم در سناریویی است که طراحی می‌کنند و نتیجه ‌آن پرداخت هزینه‌های سنگین سیاسی و از دست دادن سرمایه اجتماعی و ایفای نقش سایه و درجه دوم است.
سخنگوی سازمان منحله مجاهدین انقلاب تاکید کرده که ائتلاف‌ها و جبهه‌ها حول مهم‌ترین و کانونی‌‌ترین مسائل مطرح در عرصه سیاسی شکل می‌گیرند. بنابراین پیش از پاسخ دادن به این پرسش، باید گفت مهم‌ترین و مبرم‌ترین مسائل استراتژیک کشور چیست؛ در شرایط کنونی اصلی‌‌ترین و کانونی‌‌ترین نیاز جامعه ما انسجام و همبستگی ملی بر پایه دو اصل مردم‌سالاری و مشارکت همه اقوام و نیروهای اجتماعی و سیاسی در اداره کشور و صلح و تنش­‌زدایی در خارج است.

وی ادامه داد: معتقدم این انسجام و همبستگی ملی با مشخصه‌هایی که عرض کردم، اصلی‌‌ترین رهیافت برای حل کلیه مشکلات کشور در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی، فساد ساختاری و نیز بحران‌های موجود در عرصه خارجی است. اتخاذ چنین رهیافتی نیازمند تجدید نظر جدی در رویکردهای موجود در سطح عالی اداره کشور است و بدون چنین تحولی بازسازی اعتماد و بازیابی امیدهای ازدست‌رفته و حل مشکلات کشور در عرصه‌های مختلف به نحو اصولی ممکن نخواهد بود. شعارهایی نظیر جوان‌گرایی و عدالت‌خواهی و اقداماتی نظیر رسیدگی به پرونده‌های اختلاس و تغییر مسئولان و... بدون چنین تغییر و تحولی، شعارها و اقداماتی بی‌فایده یا کم‌فایده خواهد بود.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

روی خط خبر

دوستان ما