سرقت نیم میلیاردی نظافتچی‌ها

سرقت نیم میلیاردی نظافتچی‌ها

سرقت نیم میلیاردی نظافتـــچی‌ها

دو کارگر خدماتی که به بهانه نظافت، اموال باارزش خانه‌ها را سرقت می‌کردند با اعتراف به دزدی نیم میلیاردی روانه زندان شدند.


به گزارش روزنامه ایران، اوایل خرداد مرد میانسالی با پلیس تماس گرفت و از سرقت خانه‌اش خبر داد. او گفت: ساعت ۵ بعد ازظهر برای خرید به همراه خانواده‌ام بیرون رفتم و ساعت ۹ شب برگشتیم. اما به محض ورود متوجه شدم که توپی در ورودی تخریب شده و وسایل خانه به سرقت رفته است.


به‌دنبال این شکایت تحقیقات از سوی کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت آغاز شد و پس از بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل سرقت به تصویر دو مرد جوان رسیدند که احتمال می‌دادند آن‌ها در سرقت نقش داشته باشند. زمانی که تصاویر به مالباخته نشان داده شد، او سارقان را شناسایی کرد و گفت: آن‌ها نادر و قاسم ۳۰ ساله از نظافتچیانی هستند که هر از گاهی برای نظافت منزل می‌آمدند. به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه ۱۵ دو متهم جوان ۲۸ اردیبهشت دستگیر شدند. در تحقیقات اولیه از دو متهم که سابقه کیفری نیز دارند، آن‌ها به جرم خود اعتراف کردند. یکی از آن‌ها گفت: حدود یکسال قبل به‌عنوان نیروی خدماتی از طرف شرکت خصوصی به افراد معرفی می‌شدیم.


خانه‌هایی که اموال با ارزشی در آن‌ها بود را شناسایی کرده و در فرصتی مناسب اقدام به سرقت می‌کردیم. اما چند ماه بعد از شرکت اخراج شدیم. از آنجایی که مشتری‌ها شماره ما را داشتند با تلفن همراه‌مان تماس می‌گرفتند و ماهم برای نظافت به خانه آن‌ها می‌رفتیم و نقشه سرقت‌ها را اجرا می‌کردیم. متهمان تاکنون به بیش از ۳۰ فقره سرقت به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان اعتراف کرده و ۱۵ نفر مالباخته نیز تاکنون شناسایی شده است. سرهنگ کارآگاه کامیار چهری، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف متهمین به سرقت و شناسایی مالباختگان هردو با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر شاکی‌ها و دستگیری خریداران اموال مسروقه در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

برچسب ها :

میلیاردی نظافتچی

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

روی خط خبر

دوستان ما