انجام بیش از ۸۹۰ هزار بازرسی بهداشت محیطی در برنامه سلامت نوروزی

انجام بیش از ۸۹۰ هزار بازرسی بهداشت محیطی در برنامه سلامت نوروزی

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، علیرضا رئیسی ضمن اعلام این خبر افزود: در نوروز امسال بیش از ۳۰۰۰ تیم بازرسی بهداشت محیط از دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور کار نظارت بهداشتی بر تهیه و توزیع مواد غدایی، آب آشامیدنی و همچنین اماکن را بر عهده داشتند.

معاون بهداشت، تعداد بازرسی بهداشت محیطی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در طی برنامه بهداشت محیط در سلامت نوروزی را ۶۶۸۱۷۶ اعلام کرد.

وی گفت: بازرسی بهداشت محیطی از اماکن عمومی، مراکز و مدارس اسکان مسافرین نوروزی در این برنامه ۱۹۸۳۱۶ مورد، بازرسی بهداشت محیطی از مراکز، اماکن و رستوران‌های بین راهی ۳۱۵۶۴ مورد و کل بازرسی‌های بهدشت محیطی ۸۹۸۰۵۶ مورد بوده است.

رئیسی ضمن اشاره به همکاری و هماهنگی سایر سازمان‌ها و نهاد‌ها در اجرای این برنامه اظهار داشت: کل مراکز و اماکن متخلف بهداشتی معرفی شده به مراجع قضایی در طی اجرای برنامه بهداشت محیط در سلامت نوروزی ۱۲۵۱۳ مورد بوده که از این تعداد ۸۸۱ مورد مربوط به مراکز و رستوران‌های بین راهی می‌باشد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت کل مراکز و اماکن متخلف بهداشتی پلمب شده را ۲۸۲۹ مورد اعلام کرد که ۳۳۱ مورد آن مربوط به رستوران‌های بین راهی بوده است.

رئیسی افزود: مقدار مواد غذایی غیر بهداشتی معدوم شده در این مدت ۱۱۵۲۹۱۴ کیلو گرم می‌باشد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به استفاده گسترده کارشناسان بهداشت محیط در سراسر کشور از وسایل سنجش پرتابل در طی اجرای این برنامه گفت: در این مدت، تعداد موارد سنجش با تجهیزات پرتابل بازرسی ۵۵۹۴۱۱ مورد بوده است.

وی اظهار داشت: تشدید کنترل و سنجش سلامت آب آشامیدنی از مباحث مهم در طول اجرای این برنامه بود که طی آن تعداد ۶۰۲۶۷۶ کلرسنجی آب انجام شد.

برنامه بهداشت محیط در سلامت نوروزی از بیستم اسفندماه سال گذشته آغاز و روز بیستم فروردین ۱۳۹۸ به پایان رسید.

انتهای پیام/

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

روی خط خبر

دوستان ما