ساخت و ساز بدون شناسه کی ممنوع شد؟

ساخت و ساز بدون شناسه کی ممنوع شد؟

با وجود ممنوعیت هرگونه ساخت و ساز بدون نصب تابلو شناسه ساختمان در لواسان استان تهران مشاهدات خبرنگار ایرنا حاکیست برخی ساختمان های در حال ساخت این شهر همچنان فاقد این تابلو هستند.

آفتاب‌‌نیوز :

عملیات عمرانی در برخی نقاط از جمله منطقه ویلایی نشین «سید پیاز» لواسان درحالی جریان دارد که تابلو شناسه مقابل ساختمان در حال ساخت آن مشاهده نمی شود.

خبرنگار ایرنا مشاهده کرد در برخی نقاط لواسان تعدادی از ساختمان های درحال ساخت و نیمه کاره همچنان وجود دارند و عکس های این ساختمان ها نیز موجود است.

٭٭ساخت و ساز بدون شناسه کی ممنوع شد؟

«محسن شریعتی» رئیس حوزه قضایی لواسانات حدود 2 ماه پیش با هدف مقابله با ساخت و سازهای بی رویه و بعضاً غیرمجازی که از زمین خواری به کوه خواری هم رسیده اند دستور نصب تابلو مخصوص شناسنامه ساختمان را صادر و هرگونه ساخت و ساز بدون نصب تابلو را ممنوع اعلام کرد.

وی در نامه ای ماموران انتظامی بخش لواسانات را مکلف کرد در صورت نصب نشدن تابلو مذکور یا ساخت طبقه اضافه بر مندرجات پروانه که در تابلو قید شده است ساخت و ساز را متوقف کنند.

در متن دستورالعمل شریعتی آمده بود: نظر به اینکه اخیراً ساخت و ساز‌های غیرمجاز زیادی در لواسانات صورت گرفته به منظور پیشگیری از جرم و جلوگیری از ساخت و ساز‌های غیرمجاز و حفظ حقوق بیت المال هرگونه ساخت و ساز در هر نقطه از لواسانات اعم از محدوده شهر‌ها، حریم شهر، روستا‌ها و اراضی کشاورزی بدون نصب تابلو مخصوص شناسنامه ساختمان که شامل شماره پروانه ساخت، مرجع صدور پروانه، تعداد طبقات و مهندس ناظر و غیره می‌شود، ممنوع است.

رئیس حوزه قضایی لواسانات در بخش دیگری از ابلاغیه نیز تاکید کرد: در صورت مشاهده ساخت و ساز بدون نصب این تابلو حتی در مرحله خاکبرداری یا ساخت و ساز طبقات اضافه بر پروانه که در تابلو مذکور قید شده، نسبت به توقف این ساخت و ساز‌ها اقدام و نتیجه برای اقدامات قانونی به این حوزه قضایی اعلام شود.

وی ادامه داد: در صورت گزارش مردمی یا گزارش مراجع قانونی از قبیل شهرداری، جهاد کشاورزی و بخشداری در این خصوص نیز نسبت به اجرای دستور مذکور اقدام شود.

این مقام مسئول متذکر شد: با توجه به اینکه احتمال نصب تابلو‌های صوری یا درج مشخصات خلاف مندرجات پروانه توسط متخلفان وجود دارد مراجع صدور پروانه در این خصوص نظارت کنند و به محض مشاهده، مراتب را گزارش دهند.

٭٭اگر اجرا نشود، پیگیری می کنیم

خبرنگار ایرنا اواخر هفته گذشته پس از مشاهده برخی ساختمان های در حال ساخت بدون تابلو در لواسان با رئیس حوزه قضائی لواسانات تماس گرفت که وی در پاسخ گفت: اگر مشاهده شود ساخت و سازی بدون توجه به بخشنامه (نصب نشدن تابلو شناسه) انجام شود و عملیات عمرانی در این وضعیت توسط ماموران کلانتری متوقف نشده باشد، به طور قطع برخورد خواهیم کرد.

شریعتی افزود: شهروندان در صورت مشاهده چنین مواردی مراتب تخلف را به دفتر اینجانب گزارش دهند تا پس از بازدید و بررسی دقیق، مساله پیگیری و اقدامات لازم انجام شود.

این مصاحبه ایرنا با رئیس حوزه قضایی لواسانات روز چهارشنبه هفته گذشته انجام شد و روز جمعه (دیروز) نیز حجت الاسلام سید سعید لواسانی امام جمعه لواسانات در جریان خطبه های نماز عبادی - سیاسی جمعه در این باره گفت: آقای شریعتی (رئیس حوزه قضایی) تذکر دادند که بین مردم اعلام کنم اگر مشاهده کردند ساخت و سازی بدون تابلو شناسه در حال انجام است بی تفاوت نباشند و مراتب را به حوزه قضایی اعلام کنند تا رسیدگی شود.

لواسان با آب و هوایی کوهستانی یکی از شهرهای شهرستان شمیرانات در 11 کیلومتری شمال شرقی تهران واقع شده است.

برچسب ها :

شناسه ممنوع

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

روی خط خبر

دوستان ما