مخالف کمک به سیل زدگان نیستم

مخالف کمک به سیل زدگان نیستم

مخالف کمک به سیل زدگان نیستم

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان سیدحسن رسولی در جلسه علنی شورای شهر تهران در مخالفت با کلیات لایحه مجوز به شهرداری تهران جهت کمک به سیل زدگان استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان، اظهار کرد: استناد شهردار تهران در این لایحه بند ۱۰ماده ۵۵ قانون شهرداری است که بر اساس این ماده شهردار اجازه دارد نسبت با قبول و تقدیم هدایا به اشخاص حقیقی و حقوقی به نام شهر پس از تصویب در انجمن شهر اقدام کند. همچنین طبق ماده ۷۳ قانون شهرداری مصرف تمامی عوارض و درآمد‌های شهرداری منحصرا باید در محدوده شهر مربوطه هزینه شود از این رو لایحه ارائه شده به لحاظ شکلی منطبق با مواد ۷۳ و ۵۵قانون شهرداری نیست.

وی ادامه داد: لایحه مذکور فاقد عدد و رقم بوده و ردیف پیشنهادی در این لایحه مربوط به هزینه‌های پیش بینی نشده برای اداره شهر تهران است که خواسته شده از این ردیف کمک و مساعدت شود.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه باید با شفافیت با مردم صحبت کنیم، اما نسبت به هموطنان سیل زده نیز مسئولیت داریم، اعلام کرد: طبق بند ۳ و ۸ ماده ۴ قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران پیشنهاد می‌کنم که لایحه شهرداری تهران از حالت کلی خارج شود تا شهرداری تهران نسبت به ارائه خدمات مهندسی، اعزام اکیپ‌های تخصصی، کمک‌های لجستیک جمع آوری کمک‌ها و هدایای مردم و پرهیز از هرگونه کار غیرقانونی پرداخت مالی اقدام کند. در کنار وظیفه انسانی برای کمک به سیل زدگان باید به فکر مالیه بحرانی شهرداری تهران نیز باشیم.

رسولی با تاکید بر اینکه من مخالف کمک به مردم سیل زده استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان نیستم، گفت: همچنین به استناد به قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران پیشنهاد میکنم در قالب تبصره‌ای آورده شود وزیر کشور و استاندار تهران ضمن تعیین نقش شهرداری از محل اعتبارات مربوطه نسبت به تامین هزینه‌های جبرانی خدمات شهرداری اقدام کند.

خزانه دار شورای شهر تهران همچنین تاکید کرد: پیشنهاد میشود برای قانونی بودن لایحه در ابتدای متن استناد به بند ۳ ماده ۴ قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران نیز قید شود.

 انتهای پیام /

برچسب ها :

مخالف زدگان نیستم

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

روی خط خبر

دوستان ما