کارشناس دفاعی پاکس&#157

کارشناس دفاعی پاکس&#157

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، امجد شعیب سپهبد بازنشسته ارتش پاکستان تصمیم دولت ترامپ علیه سپاه را بی اساس و غیرقابل توجیه دانست و تاکید کرد: جامعه جهانی در برابر اقدامات غیرمعقول آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران سکوت کرده است.

وی تصریح کرد: تصمیم آمریکا برای قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست سازمان های تروریستی غیرقابل توجیه است که هدف آن تنها افزایش فشارها بر ایران می باشد.

وی اظهار داشت: متاسفانه دولت آمریکا بدون هیچ مدرکی ایران را متهم کرده و نیروهای سپاه را در فهرست گروه های تروریستی قرار می دهد.

این کارشناس ارشد مسائل دفاعی پاکستان گفت: وی با تاکید بر نقش مهم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه افزود: آمریکایی ها بدون هیچ دلیلی علیه نقش سپاه در خاورمیانه اتهام وارد می کنند.

امجد شعیب اظهار داشت: نیروهای سپاه در هیچ تجاوز یا دخالتی در منطقه از جمله عراق و سوریه مشارکت ندارند با تمام این وجود دولت آمریکا با هدف تحت فشار قرار دادن ایران، سپاه را تحریم کرد.

وی گفت: ایران می تواند برای مقابله مشترک با اقدامات نیروهای آمریکایی در منطقه با روسیه، چین، پاکستان و هند مشورت کند یا از این طریق ایران می تواند چند نهاد آمریکایی را تحریم کند یا ایران با کمک برخی از کشورهای منطقه از جمله پاکستان، چین، روسیه و هند می تواند اعلام کرد که آنان هرگز تصمیم آمریکایی ها را قبول ندارند.

وی خطاب به کشورهای منطقه تاکید کرد: ما باید از جمهوری اسلامی ایران در برابر اقدامات آمریکا حمایت کنیم.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته اعلام کرد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان های تروریستی قرار می دهد.

در پی این تصمیم آمریکا، جمهوری اسلامی ایران هم در اقدامی متقابل، دولت آمریکا را حامی تروریسم و فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به «سنتکام» را به عنوان گروه های تروریستی شناسایی کرد.

این اقدام دولت آمریکا با واکنش ها و انتقادهای زیادی درمیان چهره های سیاسی آمریکا رو به رو شده است.

انتهای پیام /

برچسب ها :

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

روی خط خبر

دوستان ما